راهنمای سفر به مالزی (۳)

Kuala%20Lumpur%202.jpg

 KLCC<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

کوالالامپور شهر ساختمونای عظیم و غول پیکره. شهر برج و باروهای رکورد شکن. به طوریکه معروفترین پدیده این شهر، برج های دوقلوی پتروناس هست که تو تصویر میبینین. مثل میدون آزادی که سمبل تهرانه. اما چه حیف که شهر به این قشنگی با این همه گونه های گیاهی و جانوری جالب، باید یه سری آهن و فلز سمبلش باشهL برج های دو قلو رو، شرکت پتروناس که یه کمپانی نفتی بزرگه، ساخته که بلند ترین برج دو قلوی جهانه. توجه کنین که بلندترین برج دوقلو هست نه برج معمولی. تو خود مالزی اینجا رو بیشتر به KLCC میشناسن تا Petronas Twin Tower. نمیدونم KLCC از چی گرفته شده اما حتی رو تابلوی نزدیک اونجا هم این حروف نوشته شده. این دو تا برج یکیشون کاملا اداری و تجاریه و مردم عادی نمیتونن وارد طبقاتش بشن. اما یکی دیگش shopping center داره در 4، 5 طبقه که همه brand های معروف اونجا شعبه دارن و البته قیمتا هم به همون نسبت گرونه.

پشت این برج ها راه داره به آکواریم معروف کوالالامپور با بلیط نفری حدودا 10000 تومن که برای جمع 8 نفری ما میشد حدود 80000 تومن. البته علت اصلی که نتونستین اینجا رو ببینیم، قیمت بلیط نبود بلکه یکی وجود یه بچه 5 ساله با ما بود که از کوسه میترسید و حاضر نبود بیاد توJ و دیگه همزمان بودن ساعتش با ساعت رقص محلی مالیایی بود که گروه ترجیح دادن به جای دیدن ماهی ها، از رقص محلی که بار فرهنگی!!! بیشتری داشت، دیدن کنن.

یه برج تکی بلند دیگه هم تو این شهر هست که اون رو هم تو تصویر میبینید. این برج عین برج میلاد خودمونه و مثل اون یه برج مخابراتیه. احتیاجی هم به گفتنش نیست که اول اونا این برج رو ساختن و بعد مال ایران که هنوز هم در حال ساخته، درست شد. اما خوبیش اینه که برج میلاد ارتفاعش از مال مالزیایی ها بیشتره J

  تو شب، چراغایی که رو این ساختمونا و بقیه برج های شهر روشن میشه، زیبایی خاصی به شهر میده. اما تو روز یه چیزی نمای شهر رو زشت میکنه. به دلیل گرمای هوا، لباسای آدما هر روز باید شسته بشه و تصور کنین که وقتی کل یه خانواده، لباساشونو میشورن ورو بند پهن میکنن، رو بالکن هر واحد در هر طبقه کلی لباس آویزونه و خیلی وقتا بالکنا به سمت خیابونه و منظره زشتی از اون ساختمون به وجود میاره.

راستی این رو هم بگم که تو همه خونه ها دستگاه آب تصفیه کن به شیر آشپزخونه وصله که شامل 2 تا استوانه با فیلتر مخصوص میشه که آب از توش رد میشه، این آب برای غذا پختن خوبه؛ اما برای نوشیدن اکثرا از آب معدنی استفاده میکنن.

بازم براتون میگم.

بعد التحرير: بالاخره بعد از گذاشتن کلی کد تو وبلاگم که همه رو هم متعجب کرده بود از اينکه اين کدا چين؟٬ تونستم اينجا عکس بذارم:)

/ 5 نظر / 15 بازدید
پيام وارشيا

اين را بگم که اين عکس قشنگ از تو ايوان خونمون گرفته شده واون بچه ترسو وقتی داشتم متن را ميخواندم تا به کلمه اکواريوم رسيدم گفت وای کوسه.و۲۰ دقيقه مغزم را به خاطر اون روز تليت کرد

نسيمک

الهی قربونش برم که از کوسه ميترسه!

naghmeh

معمولا مرفهين بی درد تو اين خونه ها زندکی ميکنن يه ذره اون پسرشونو ببرن حيات وحش ...

از زندگی

نسيم عزيز مرسی به خاطر اينکه وبلاگ خوب تون رو به من معرفی کردين. اطلاعات خوب و جالبی هم از مالزی دادين. ک ال سی سی مخفف کوالا لامپور سيتی سنتر ه که به صورت مخفف به کار ميره :)

ماندی

[تایید]