راهنمای سفر به مالزی (۲)

خط و زبان رسمی کشور مالزی مالیایی است. حروف مالیایی همون حروف انگلیسی هستن. اما زبانشون چیزی شبیه چینیه. راستش دقیقا نتونستم بفهمم که چجوریه اما وقتی خودشون حرف میزدن صداهای کوتاه و مقطع مقطع از اون نوعی که چینیا بهش حرف میزنن، شنیده میشد.  <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

پول رایج این کشور "رینگت" و پول خردشون "سنت" هست. رینگت تقریبا معادل 250 تومن یا به عبارتی هر 3 رینگت معادل 1 دلار هست. برای اینکه با قیمت ها بیشتر آشنا بشین مثلا این رو بگم که کرایه فرودگاه تا محل اقامت ما در بدو ورود 200 رینگت شد که این معادل چیزی نزدیک به 50000 تومن میشه. هرچند که بعدا فهمیدیم که کلاه بزرگی سرمون رفته و با 120، 130 رینگت میشد همون مسیر رو رفت.

جوونای مالیایی مثل جوونای ایرانی علاقه خاصی به اسپرت کردن ماشیناشون دارن و بعضا حتی ماشینایی رو میبینید که با صدای بلند ضبط ماشینشون گوپس گوپس کنان از کنارتون میگذرن. از همه جالبتر برای من ماشینی بود که خفن اسپرت شده بود؛ اما بالای شیشه جلو با آیات قرآن تزئین شده بود.

بعدا بازم براتون مینویسم.

 

/ 2 نظر / 33 بازدید
قوی سیاه

نسیمک من کلی با این سفرنامه بامزه تو حال کردم خیلی جالب توضیح دادی و جزئیات خیلی بامزه ای رو دیدی! بازم بنویس! راستی چرا وبلاگت این شلکی شده؟ پست فرستادی یا قاطی کرده!؟

naghmeh

بازم متشکرم