کلاه ايمنی

پسرک که با سرعت در حال حرکت بود، با ضربه ماشین نقش زمین شد. خودش افتاد یه طرف و موتورش هم یه طرف دیگه. با نگرانی از ماشین پیاده شدیم تا ببینیم چه بلایی سرش اومده. 17، 18 سال بیشتر نداشت و از ناحیه پا احساس ناراحتی می کرد اما گفت که حالش خوبه. دیدم کلاه ایمنیش رو گذاشته جلوی موتورش. گفتم پسر خوب! چرا کلاه ایمنیت رو سرت نمیذاری؟ کلاه برای حفاظت از سلامتی شما در چنین مواقعیه.... گفت آخه موهام خراب میشه!!!! نگاه به موهای سیخ سیخی و به قول معروف spikyش کردم و با خودم فکر کردم تا وقتی این جوونا به فکر ابراز هویت سرکوب شدشون هستن، یعنی میشه این فرهنگ رو درست کرد؟!!!!

/ 14 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حجت

تا وفتی پليس بهشون گير نميده و اينا هم خيالشون نيست . من همين چند روز پيش يه آقا پليس رو ديدم که با ماشين شخصيش داشت رانندگی می کرد و کمربند ايمنی هم نبسته بود ( حالا خودش احتمالا داشته می رفته سر کارش که به مردم گير بده که چرا کمربند ايمنی نبستين ) وقتی پلیسهامون ایجورین وای به حال بقیه . به نظر من چون پلیسها خودشون اعتفادی به چیزی که می گن ندارن حرفشون هم روی مردم تاثيری نداره.

الهام

شاید یه عامل دیگه علاوه بر ابراز هویت گم شده این باشه که تو فرهنگ ما خیلی کم بهمون یاد می دن که خودمون رو یهنی روح و جسممون رو دوست داشته باشیم و ازش مراقبت کنیم.برامون این مهمتر میشه که قیافمون مناسب باشه تا از بقیه به نحوی تائید بگیریم.

رضا

من با این عبارت تو اصلا موافق نیستم: ؛تا وقتی این جوونا به فکر ابراز هویت سرکوب شدشون هستن...: چرا فکر می کنی هویت سرکوب شده هستش؟ شاید این هویت اونه به نظرم نباید اینجوری به اینها نگاه کرد، اون داره با موهاش زندگی می کنه، شاید اصلا فرهنگ درست اونی هست که اون فکر می کنه و اون می سازه.... خيلی دوست دارم در اين مورد بيشتر بنويسم، ولی این هفته يه کم خيلی گرفتارم

پيام

خوب نسيم جون چرا احتمال نمی دی که طرف به خاطر يک مهمونی مهمي موهاش را درست کرده و داره می ره مهمانی. اينجا توی kl هم همه موتور سوارا کلاهاشون تزيينی است.اگر یکی جوان های ما را درست کرد لطفا بهش بگو یک سر هم اینجا بیاد.

امیرارسلان

سنجيدن فرهنگ به اين قدمت اينجوری فکر ميکنی درسته...!!!!!!!؟؟؟؟؟

نغمه

شايد داشته ميرفته خواستگاری؟

نسيم

خدا رو شکر پسره سالم موند!! ولی نسيمک با نتيجه گیریت خیلی موافق نیستم. آخه این تا حد زیادی شرایط سنی هست که چنین رفتارهایی رو ایجاد می کنه. منظورم اینه که می تونی چنین چیزی رو به راحتی در کشورهای دیگه هم پیدا کنی. ولی البته مثل همیشه معتقدم آموزش نقش خیلی خیلی مهمی داره که در مملکت مانایابه‌:(

farzad

به نغمه: شايد هم بعد از تصادف تصميم گرفته بره خواستگاری!

پيام

يعنی می گيد ما يک عروسی افتاديم.

لیلا

راستش من اینجا زیاد موتورسوار نمیبینم. اونایی هم که میبینم اینقدر سرتاپا تو لباسهای چرمیشونو و کلاه ایمنیشون پوشیده اند که نگو. من با نسیم موافقم که آموزش نقش مهمی داره. این روزها همش دارم به این موضوع فکر میکنم که چه چیزهای مهمی رو تو زندگیمون بهمون یاد ندادن وخودمون با تجربه یاد گرفتیم. تجربه هایی که همیشه هم خوشایند نبوده.