فلسفه وليمه؟!

اینکه میگن یه نفر باید مستطیع باشه تا سفر حج بهش واجب بشه، واقعاً راسته ها. آخه فقط هزینه خود سفر نیست که. دو رسم به نظر من نادرست هم همراهش هست. یکی سوقاتی آوردن و یکی هم مهمانی ولیمه! کی میدونه فلسفه مهمونی ولیمه چی بوده؟!!!!

/ 18 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی

سلام آقا یا خانم فرا عقاید انسان ها تا حایی که به دیگران صدمه نزنه محترمه. شما که خودتان را جزءفرهیختگان و صاحبان شعور میدانید، چرا به میلیون هانفر به راحتی توهین کرده و نسبت خرفت میدهید؟؟؟؟ شما چند تا کتاب در این زمینه نوشته اید؟ اصلا چند کتاب در طول زندگی خوانده اید؟ چقدر تحقیق کرده اید؟ چقدر از حج، عاشورا، نذر و نیاز، اسلام، محمد، عیسی، موسی و دیگر ادیان و بزرگان تاریخ میدانید که اینقدر راحت نسبت خرفت میدهید؟؟؟شما در کدام آزمایشگاه تحقیق کرده اید؟ یا کدام جامعه آماری را مطالعه نمودهاید که اینقدر با اطمینان ایده میدهید که در آینده آدمها این چیز ها را کنار میگذارند؟؟به شما تبریک میگم، اصلا چرا دین جدید خود را ارائه نمیدهید؟ اصلا اگرشما این عقاید را خرافی میدانید و با شجاعت تمام مردم را خرفت میدانید چرا با شجاعت دین خود را عوض نمیکنید تا شما قانونا جزء این جماعت خرفت به حساب نیایید؟؟ روز خوبی داشته باشید. در ضمن اصل سوغات اجبار نیست بلکه ره آورد سفر است و میتواند هر چیزی باشد )از جمله تجربیات مادی و معنوی شخص)

ميزان

به بدون نام : ممنون از تذکر بجا و درستتون.

مگه فرقی هم میکنه (من همون بی نام هستم)

خواهش میکنم ولی من همون مگه فرقی میکنه هستم.

نغمه

آخه وليمه فقط مال سفر مکه نيست ٫ وقتی نوزادی هم به دنيا مياد يه همچين مراسمی دارن.

فرا

به فالنامه: من اين کامنت شما رو الان ديدم، فکر کنم بهتر باشه وبلاگ طوری باشه که يادادشتها بعد از يک مدت امکان نوشتن توی اونها نباشه تا يکی نياد يه چيزی بنويسه آدم اصلش ندونه. اولا من خودم رو جز فرهيختگان ندانستم! نسبت خرفت دادن به آنها همه دلايل عقلی داره. تا حالا کتاب ننوشته ام ولی کتابهايی رو که خوندم مسلما در ۱۰ تا کامنت ۱۰۲۴ حرفی هم جا نخواهد شد. اتفاقا خيلی از کتابهايی رو که خوندم و به اين نتيجه رسيدم از خود اهل اونها بوده مثل مطهری. من جزو اين جامعه خرفت نيستم مدتهاست که مرتدم. جزو هيچکدام از مذاهب نيستم چون خرفت نيستم

فالنامه

سلام به فرا تا اونجا که من میدونم هیچ آدم بیسوادی به خودش اجازه توهین به دیگران رو نمیدهو اتفاقا چون بحث مذهب پیش اومد باید بگم بنده با افتخار دوست دارم مذهبی )با تفکر و شعور و تعقل نه تقلید صرف)باشم و با حساب شما تو جامعه خرفت ها قرار میگیرم و به همین دلیل نسبت محترم خرفت را به خود شمای محترم هدیه میدهم با همین لقب خوش باشید.

نغمه

به فالنامه : به نکته خوبی در مورد مذهب اشاره داشتی. به قول معروف : خلق را تقليدشان برباد داد. به اميد روزی که بتونيم با تفکر و شعور ٫ مذهبی باشيم (به قول خود شما)

فرا

به فالنامه: ..... اگر زرتشتِ نخستين، در سرآغازِ تاريخِ گشوده شدنِ افقِ روحانی به رویِ بشر، از هم‌سخنی با خدا و پيام‌آوری از جانبِ او به سویِ انسان‌ها بازمی‌گردد و کتابِ ’آسمانی‘ می‌آورد، زرتشتِ دوّمين در پايانِ اين تاريخِ روحانی پديدار می‌شود و تکان‌دهنده‌ترين و همچنين رهاننده‌ترين پيام را با خود دارد: خدا مرده است! ..... از صمیم قلب آرزو می کنم که درکش کنی چون تقریبا ساده ترین چیز رو دارم بهت میگم، اگه من یک نسبتی به کسانی میدم براش دلیلی دارم که مسلما تو خودت هم بر اونها صحه می گذاری.. به نغمه: شک نکن که با تفکر و شعور دست از مذهب خواهی برداشت.

فالنامه

سلام به نغمه : راستش نغمه جان من تو يه پست ديگه جواب اين بنده خدا رو دادم و قرار ديگه با ايشون بحث نکنم ولی به شما عرض ميکنم : دانشمندان بزرگی که کشفيات منحصر به فرد انجام داده و قدرت تفکر تعقل و شعورشان حداقل از بنده بسیار بالاتر بوده هم اقرار به وجود پروردگار متعال و اصول اخلاقی و دینی در زندگی دارند پس شک نکن که شما هم با تفکر بيشتر به مذهب مبتنی به عقل و تفکر بيشتر پا بند و متعهد ميشويد. سخن آخر : پای استدلاليان چوبين يود

م

م