فریاد بزنن

تو ایران همه چی سیاسیه. همه چی.... و همه به خودشون اجازه می‌دن که تحلیل سیاسی کنن. قطار مترو بالاخره بعد از توقف زیاد، حرکت می‌کنه. به ایستگاه بعدی می‌رسه و اونجا باز هم توقف می‌کنه. تو چند ایستگاه این اتفاق می‌افته و صدای همه رو در می‌آره. بالاخره اعلام می‌کنه که تا ایستگاه یکی مونده به آخر دیگه توقفی نخواهد داشت. صدای همه درمی‌آد و اونایی که مسافر اون ایستگاه‌ها بودن، مستاصل می‌شن که حالا چه بکنن. یکی غرغر می‌کنه؛ یکی فحش می‌ده.....تو ایستگاه مقصد، قطار وا ‌می‌ایسته و مسافرا پیاده می‌شن. یکی می‌گه "خاک بر سرا! به خاطر انتخابات ببین چه بلایی سر ما میارن." اون یکی میگه " اینا همه دسیست. نشنیدی می‌گن تفرقه انداز و حکومت کن؟ انگلیسیا 1400 ساله!!! که دارن با ما این کارو می‌کنن. این 29 سال انقلاب تنها اشانتیونشه."پسر جوونی که فکر نمی‌کنم بیشتر از 20 سال داشته باشه می‌گه: "حالا باز شماها برین رای بدین!"

ارتباط حرف‌ها رو با اتفاقی که افتاده درک نمی‌کنم. با خودم فکر می‌کنم این مردم خسته و خشمگین فقط منتظر بهونه می‌گردن که فریاد بزنن. فریاد بزنن. فریاد بزنن.

scream.jpg

 

/ 5 نظر / 20 بازدید
امیرارسلان

عزیز من آنچه که به هیچ کجا نمی رسد فریاد است....

آقا مانی (مون ریور)

نسیم عزیز، تو جامعه شناسی. دنبال ریشه های مشکلات بگرد. این دیدنهای سطحی بده. دنبال ریشه این مشکل باش، که چرا همه سیاسین. جوابی که شاید پیدا کردنش وقت زیادی بخواد. ولی می ارزه. ریشه رو دریاب.

neema

اولن چه عجب.تو این گرما کم کم آدم برفیت آب شد. به هرحال فاصله مردم با حکومت و توهم توطئه مسئله ایی نیست که متعلق به امروز باشد و حتمن خود بهتر از من میدانی که ریشه کهن دارد.اگر به نوشته های چند قرن گذشته هم برگردیم می توان این نوع نگاه را دید. البته مسئله جالب دیگر در گفت گو های عامیانه این است که همه ما از سرمربی تیم ملی فوتبال تا رئیس جمهور متخصصیم و در مورد همه چیز نظر داریم.به هر حال وظیفه شماست ریشه یابی کرده و برای ما فرهنگ سازی کنید. مرسی پ.ن:راستی چرا کشورهایی مثل ایران بدنبال هر چه سیاسی کردن مردم هستند.

نغمه

har che faryad darid bar sare Amrica bezanid

عباث !

فریاد می کنیم اما برسر یک دیگر ! هر اجحافی را با اجحافی به فرو دستمان تلافی می کنیم و ککشان نمی گزد انانی که این بساط را براه کرده اند . روزگار غریبی است نازنین . فریاد از آن کنند که فریاد رس رسد فریاد را جه سود چو فریاد رس نماند