خاطرات سفر به همدان (قسمت پنجم)

باباطاهر

 

مقبره دیگه معروفی که تو شهر همدان هست، مقبره بابا طاهر عریان هست که به خاطر دو بیتی های شیرینش معروف شده. داخل مقبره دور تا دور، معروف ترین دوبیتی های این بابا روی سنگ هایی نوشته شده. یکی از دوبیتی های معروف این هست:

یکی درد و یکی درمان پسندد

یکی وصل و یکی هجران پستندد

من از درمان و درد و وصل و هجران

پسندم آنچه را جانان پسندد

 

6frvcap.jpg

جلوی مقبره باباطاهر یه پارک بود که توش چرخ و فلک دوران بچگیمو دیدم و کلی ذوق کردم. حاضر بودم هر چقدر پولش میشه بدم، اما یه بار دیگه سوار اون چرخ و فلک بشم. وای که چه کیفی داشت اون لحظه ای که این چرخ و فلک پایین می اومد و دل آدم هررررررری میریخت پایین.

4tzkg7q.jpg 

البته یادمه اونی که من بچگیا تو محلمون سوار میشدم، کابیناش شبیه موشک و به رنگ پرچم ایران بود.

بیرون این مقبره همینطور کالسکه هایی با اسب وجود داشت که افراد رو سوار میکرد و یه دور، دور میدون میزد.

4y9xgyu.jpg

/ 11 نظر / 93 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رابعه

من يه بار از مامانم خواهش کردم که به آقای چرخ فلکی بيشتر پول بده تا من بتونم بيشتر سوار شم اون بنده خدا هم بخاطر دو قرون بيشتر حال اساسی‌ای به ما داد.

راحله

خوش به حالت دوست جون که اين همه سفر ميری.مرسی از تبريکت و دلم برات تنگ شده خيلی.بوس

پيام

وای چقدر آن چرخ و فلک کيف داشت. چند روز پيش سوار دومين چرخ و فلک بزرگ دنيا شدم (بعد از لندن) ولی اصلا آن حس چرخ و فلک دستي خودمون را نداشت.فکر کنم زمان ما ۵ زار بود تازه موقع برگشتن بستنی يا بلال هم عمو خطيبی برامون می خريد.وای که چقدر خوش می گذشت.

رابعه

ای ول به نظرات داده شده انقدر که باچرخ و فلک حال کرديم هيچکس به باباطاهر و دوبيتی‌هاش و ... اهميتی نداد. بازم از اين مطالبی که کودکي‌مون رو زنده مي‌کنه بنويس

پروين

نسيمک جون عزيز بازهم مثل هميشه خاطرات سفرت شيرينه . دوستان راست ميگن خيلی چرخ و فلکه باحال بود راستی کی دور اروپا سفر ميکنی ؟ انشاالله فکر ميکنم خاطرات سفرت به قسمت پانصدو هم برسه به اميد آن روز

بهاره

سلام عرض شد من موردی دارم در ارتباط با پست قبلی، در مورد باسن مبارک خانوم محترم احیانا فتوشاپ اختراع نشده بود

نسيمک

به بهاره: زمان عارف قزوينی فتو شاپ کجا بود؟؟!!

نغمه

منم با عمو خطيبی سوار اين چرخ و فلکا شده بودم ... بچگی کجائی که يادت بخير ...

باز کن، منم

واقعا سازمان جهانگردی بايد سيمرغ بلورين توريست حرفه ای رو به تو بده. دست مريزاد برای نگاه دقيق و موشکافانه ات در سفرها و انتقال تجربياتت به ما.

نغمه

به نظر تو بابا طاهر هم سوار اين چرخ و فلکا شده بوده؟؟؟